wtorek, 18 czerwca 2013

OLEJ ZE SŁONECZNIKA- OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Tłuszcze roślinne transportują składniki odżywcze i dostarczają energii, a dodatkowo są zdrowsze niż tłuszcze zwierzęce. Olej słonecznikowy jest pozyskiwany z nasion słonecznika, ma jasnożółtą barwę i delikatny zapach słonecznika (cudowny!). Ma pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ obniża poziom złego cholesterolu, a jego ziarna mają wiele wartości odżywczych i witamin. Zawiera kwasy wielonienasycone, witaminę E oraz niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania przemiany materii kwas linolowy. Olej ten jest również wspaniałym źródłem witamin: B, B6, A, D, PP, zawiera także białko, nienasycone kwasy tłuszczowe i sole mineralne: potas, wapń, fosfor i żelazo, cynk (chroni skórę przed szkodliwymi warunkami środowiska).
Olej słonecznikowy jest składnikiem wielu kremów, ponieważ wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, zmiękcza i regeneruje naskórek oraz ma działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne.
W kuchni polecany jest do sałatek, surówek, gotowania i duszenia, nie jest jednak dobrym wyborem przy smażeniu oraz pieczeniu, ponieważ nie powinien być ogrzewany do temperatury wyższej niż 100° C.
(ja zrobiłam na nim popcorn i bardzo mi smakował). 

Zdjęcie sklepu "Zielony Nurt"

Osobiście olej słonecznikowy postanowiłam użyć do kuracji, polegającej na ssaniu go na czczo każdego ranka po ok. 10 minut (podczas wypluwania olej powinien mieć kolor biały).
 "Powszechnie uważa się, że za sukces stosowania tej metody odpowiedzialna jest błona śluzowa w jamie gębowej, przez którą następuje odtruwanie i oczyszczanie organizmu." Znalazłam te informacje na stronie internetowej (KL!K) i jeśli jesteście zainteresowane, to polecam uważnie przeczytać ten artykuł.
Do w/w metody przekonały mnie również następujące informacje:
" Stosując się do tej metody leczeniu poddawane są jednocześnie komórki, włókna oraz organy wewnętrzne. Proces ten zapobiega niszczeniu naturalnej mikroflory, powodującego niszczenie organizmu. Ssanie oleju pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi biologicznej, która znacznie wydłuża czas życia człowieka.
Kuracja olejem słonecznikowym jest w stanie poradzić sobie z takimi chorobami czy przypadłościami jak: bóle głowy, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, bóle gardła,katar, bóle zębów, krwawienie dziąseł, próchnica, zapalenie migdałków, tromboza – zakrzepica żył głębokich, przewlekłe choroby krwi, artroza, egzema, trądzik, choroby grzybicze, łuszczyca, choroby żołądkowe, choroby jelit, dolegliwości serca, problemy nerkowe, choroby kobiece, choroby płuc, dolegliwości wątrobowe, choroby układu nerwowego.
Kuracja olejem słonecznikowym nie tylko leczy istniejące już stany chorobowe ale również działa zapobiegawczo i profilaktycznie, chroniąc np. przed stanami zawałowymi, czy groźnymi naroślami."
Ja stosowałam tą metodę przez miesiąc i użyłam do tego oleju z pestek słonecznika, którego możecie kupić w sklepie "Zielony Nurt" ( http://zielonynurt.pl/pl/product/72/olej-z-pestek-slonecznika) i szczerze go polecam. Dodatkowo jeśli ktoś zdecyduje się na zakup jakiegokolwiek produktu z tego sklepu, po wpisaniu kodu BL100122 otrzymacie rabat wysokości 5 zł. :)


Odnoście kuracji, oczyszczanie czuć już podczas pierwszego płukania- czywiście nie cierpię na wszystkie dolegliwości podane wyżej ale zauważyłam, że nie mam kataru (przeważnie mam katar cały rok), bóle głowy się zmniejszyły i poczułam, odświeżenie jamy ustnej :)
Polecam chociaż spróbować tej kuracji, bo naprawdę są efekty, a olej szczególnie polecam kobietom dbającym o urodę, ponieważ zawarte w ziarnach słonecznika witaminy 
 wpływają dobroczynnie na włosy, skórę i paznokcie, a dodatkowo działają przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie. Osoby z trądzikiem również powinny się nim zainteresować, ponieważ w pewnym stopniu wpływa on na leczenie tego schorzenia.